Usługi projektanta – dlaczego warto

Dlaczego warto skorzystać z usług projektanta?

1. Decydując się na usługi specjalisty, korzystasz z ogromnego, gromadzonego zwykle przez wiele lat DOŚWIADCZENIA architekta wnętrz. Ogranicza to możliwość popełnienia błędu, szczególnie, że każde wykończenie czy remont, wiąże się ze sporą inwestycją. Doświadczenie różnych realizacji sprawia, że projektant wnętrz wie jakie rozwiązania się sprawdzają w praktyce, a jakie nie. Potrafi zasugerować te najbardziej optymalne oraz ewentualnie odradzić te, z góry skazane na niepowodzenie. 

2. Oszczędność czasu – w dzisiejszych czasach szukanie wśród tysięcy produktów (płytek, okładzin ściennych, mebli, lamp, dekoracji), stron internetowych, sklepów z wyposażeniem wnętrz może „lekko” zniechęcić i wręcz spowodować większy mętlik. Projektant wnętrz będąc na bieżąco doskonale wie, gdzie szukać aby szybko znaleźć to, co w najbardziej możliwy sposób spełni nasze oczekiwania. Architekt wnętrz wybiera już wyselekcjonowane rzeczy, które pasują pod realizacje, ograniczając nasz czas na szukanie i bieganie po sklepach do minimum.

3. Oszczędność pieniędzy – projektant nie tylko wie, gdzie szukać – najczęściej wie też, gdzie znajdziemy wybrane produkty najtaniej :). Dodatkowo projektanci wnętrz z uwagi na częstość dokonywanych zamówień, otrzymują rabaty dla swoich Klientów od dostawców na zakup towarów – warto z tego skorzystać! Rabaty sprawiają, że koszt pracy projektanta wnętrz, który czasem wydaje się wysoki, najczęściej wychodzi na zero, szczególnie przy realizacji całego domu lub mieszkania.

 4. Oryginalne pomysły – projektant wnętrz to zwykle dusza artystyczna, opakowana ogromną ilością praktycznej wiedzy. Jeżeli chcemy, aby nasze mieszkanie robiło naprawdę wrażenie, a nie mamy pomysłu, kreatywny projektant wnętrz jest w stanie wymyślić coś naprawdę nietuzinkowego, co odróżni nasze mieszkanie i sprawi, że będzie miało naprawdę niepowtarzalny charakter.

5. Unikniesz rozczarowań – dzięki realistycznej wizualizacji wnętrza, zrobionej przed inwestycją, nie musisz sobie wyobrażać, tylko doskonale widzisz jak będzie wyglądać Twój przyszły salon, jadalnia, pokój czy łazienka. Wydając niemałe pieniądze na remont czy wyposażenie wnętrz warto mieć pewność, że finalnie nie tylko będziemy zadowoleni… ale będziemy zachwyceni z własnego wnętrza i dobrze zainwestowanych pieniędzy, tworząc w pełni spójne oraz ponadczasowe wnętrza.

6. Dobry architekt wnętrz zadba o SPÓJNOŚĆ wnętrz od wejścia do domu do ostatniego pomieszczenia. Dzięki temu nasz dom będzie wyglądał na przemyślany i dobrze zaprojektowany, dopracowany stylistycznie od początku do końca.

7. Ponadto nie wiem jak to jest ale nie raz przekonałam się, że projektant wnętrz po prostu widzi więcej… często widzi to czego inni nie widzą…widzi po prostu to czego jeszcze nie ma. I nie pytajcie mnie jak to jest. Jest i już.

To właśnie ta cecha, dla niektórych niestety nieosiągalna, dla innych abstrakcyjna pozwala projektantowi dobrze wykonywać swoją pracę.

Ps. Zawsze dorzucam, że dobry gust i wyczucie stylu is a must!… 🙂